<a href='https://evangelikalniforum.cz/'><strong>Evangelikální fórum 2022</strong><br />  NOVÝ TERMÍN<br />5. - 7. října 2022</a> <a href='http://czech.m4europe.com'><strong>M4</strong><br />  Chceme vidět hnutí zakládání zdravých sborů, které dávají vzniknout dalším novým společenstvím učedníků Ježíše Krista.</a> <a href='http://ea.cz/clanky/214/detail'><strong>Nový výzkum ČEA</strong><br />  Jak vidíme své role nejen v církvi. Nový výzkum ČEA.</a> <a href='http://www.situcitelu.cz/'><strong>Síť křesťanských učitelů</strong><br />  usiluje o spojení evangelikálních křesťanů, kteří působí ve školách a posílení křesťanského vlivu v českém školství. Sdružuje především učitele, křesťany, kteří učí na různých typech základních a středních škol, křesťanské lektory, kteří  na školách působí a také křesťanské školy.</a> <a href='http://www.financni-kompas.cz'><strong>Finance Božím směrem</strong><br />  Křesťanský finanční Kompas je projekt zaměřený na rozvoj zdravého přístupu k financím a správcovství z křesťanského pohledu. Reaguje na potřebu jednotlivců i sborů, které tuto oblast vnímají jako stále důležitější. </a>
Naučit se v Bohu radovati - Jan Hábl

Naučit se v Bohu radovati - Jan Hábl

Zveřejnění nahrávky z Evangelikálního fóra 2021. Otázka „učitelnosti“ víry a zbožnosti v Komenského pojetí výchovy.

Je-li víra a zbožnost darem boží milosti, jak by bylo možné ji (na)učit? Jak se snoubí „přirozené“ prostředky duchovní výchovy s těmi „nadpřirozenými“? Jak konkrétně Komenský navrhuje učit zbožnosti?

Evangelikální fórum 2021: Hledání spirituality

Evangelikální fórum 2021: Hledání spirituality

Zveřejněný rozhovor Kateřiny Lachmanové a Davida Nováka i po neregistrované účastníky fóra. Premiéra 19. 2. 2021 v 14.15.

Evangelikální fórum 2021: Pavel Plchot - Zlomenost evangeliem

Evangelikální fórum 2021: Pavel Plchot - Zlomenost evangeliem

Zveřejněná úvodní přednáška i pro neregistrované účastníky. Premiéra 17. 2. 2021 v 18.30. 

Láska vítězí, ale ne tak, jak si Rob Bell myslí

Láska vítězí, ale ne tak, jak si Rob Bell myslí

recenze knihy Roba Bella – Láska vítězí

Toto je krátká recenze nedávno přeložené a vydané knihy Roba Bella, „Láska vítězí“. Po svém vydání v USA probudila tato kniha kontroverzi, protože se v ní Bell odvrací od ortodoxního křesťanského chápání pekla a spásy. Je však třeba říci, že ačkoliv může pro některé z nás být tato kniha zklamáním, zároveň poskytuje potenciál započít některé důležité rozhovory – rozhovory o tom, kdo je Bůh, jaký doopravdy je a co je ten úžasný dar spásy, který nám všem nabídl v Ježíši Kristu.

Rada v nové sestavě, zvolen předseda Rady ČEA

Rada v nové sestavě, zvolen předseda Rady ČEA

Na setkání Rady ČEA byli přivítáni noví členové Rady: Robert Hart, David Kružík a Roman Mazur. Byl také zvolen předseda Rady. Stal se jím Zbyšek Kaleta.