Národní týden manželství - Když se sejdou rabín, herec, kardinál a právník …

/ 28.01.2015

ČEA opět zaštiťuje Národní týden manželství, který bude zahájen tiskovou konferencí 9.2.

Když se sejdou rabín, herec, kardinál a právník …

devátý ročník Národního týdne manželství začne opět ve valentýnském týdnu tiskovou konferencí

Další ročník Národního týden manželství ponese motto „Šťastně až do smrti – není to jen pohádka?“ a bude zaměřen na to, jak budovat vztahy, které vydrží. Celý týden, během něhož budou opět probíhat desítky akcí s tématem rozvoje manželství, zahájí tisková konference 9. února 2015 od 10:30 hod. v budově Ministerstva práce a sociálních věcí, Na poříčním právu 1, Praha 2, v sále "Skleník" v 1. poschodí. 

                Svoje vystoupení na tiskové konferenci přislíbili herec Jan Potměšil, rabín pražské židovské konzervativní komunity Bnej Israel David Bohbot, kardinál a emeritní arcibiskup pražský Miloslav Vlk, Richard Kane - zakladatel a prezident Mezinárodního týdne manželství, soudkyně Martina Chlupáčková a další řečníci.

„Národní týden manželství je skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší.  Jako organizátoři NTM věříme, že svatbou vše teprve začíná a že se všechna manželství mohou s každým dalším rokem stávat něčím větším, hlubším a intimnějším.“ řekl k letošnímu týdnu pro manželství koordinátor kampaně Petr Činčala. NTM je iniciativou která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice. 

„Říct, že je možné prožít šťastné manželství s jedním člověkem až do smrti, zní dnes většině lidí jako pohádka nebo nesmysl. V některých to vzbuzuje dokonce pocit nudy nebo trestu. Když se ale díváte na manžele, kteří svou cestu životem dokončili spolu, aniž by se odcizili, má to svou sílu a krásu, po které ve skutečnosti mnozí lidé touží. Štěstí, které z těchto párů vyzařuje, je spíše hlubší radosti po mnoha přestálých bouřích, které se nevyhnou nikomu. 

V každém manželství přicházejí krize, časy ochladnutí i únavy. Chvíle, kdy nemilujeme „protože“, ale „přestože a navzdory“. Ale manželství nemá ve svém jádru hlavně pocit lásky, ale vůli k lásce. Nikdy si totiž nebereme toho pravého člověka, ale člověka, který má své nedokonalosti a chyby, s nimiž se dříve nebo později střetneme. Je jednoduché milovat někoho, koho neznáme, ale milovat někoho, koho známe nebo být milován i přesto, že mě ten druhý zná až do hloubi duše, to je skutečné tajemství lásky. Lásky, která se neobejde bez pravdy o nás samých, a proto nás může změnit. Takový vztah ale potřebuje čas, mnoho času.“, napsal k tématu NTM jeho tiskový mluvčí a iniciátor manželských kurzů v ČR Jan Frolík.

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com/tydenmanzelstvi 

Posláním Národního týdne manželství je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 26 zemích světa.

 

Partnery Národního týden manželství jsou: 

 

Mediální partner: Týdeník Naše rodina

 

ACER - Asociace Center pro rodinu

ACET (Sdružení pro péči, vzdělání a vyučování o AIDS)

Advent-Orion

Aktivně životem, o.p.s.

Aperio

Asociace manželských a rodinných poradců

AZ Rodina.cz

Brána - misijní středisko

BTM

Centrum pro rodinu a sociální péči, Brno

CEPONA

CEVAP

CREDO CZ - nadační fond

Časopis Psychologie Dnes

Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat

Elegance in detail

Etické fórum ČR

Federace rodin

GENEA - sdružení pro rodinu o.s.

HopeTV

Institut Williama Wilberforce

KC Sion

Konzervativní listy

Křesťan Dnes

Křesťanská knihovna Praha, o.p.s.

Křesťanský klub maminek

MaMiMo CZ

Manželské večery

Maranatha, o.s.

Mařinka.cz

Mateřské Centrum Karlovy Vary, o.s.

MC Korálek

MC Pumpin, o.s.

Město Hronov

Město Jablonec nad Nisou

Město Mladá Boleslav

Město Náchod

Město Třebíč

Město Třinec

Město Znojmo

Nadace Naše dítě

Nadace Terezy Maxové

Nadační fond PhDr. Jiřinky Prekopové

Návrat domů

Nový život – FamilyLife

Občanské sdružení Jeden Domov

OMAR (Odbor pro manželství a rodinu Církve bratrské)

Paulínky

Rodiče - Evropský rodinný měsíčník

Rodina ve Zlíně

Rodinné centrum Emanuel

Rodinné centrum Heřmánek, o.s. Heřmánci

Rodinné centrum Paleček a Andílek

Rodinné centrum Provázek

Rodinné centrum Studánka

Samuel

Sdružení Salesiánů spolupracovníků

Síť mateřských center v České republice

Soft Education

Společnost pro podporu rodiny

Spolek pro obnovu venkova

Stránky pro živou rodinu Evy Labusové

Stridavka.cz

Svatba.cz

Svět svateb.cz

Trans World Radio

TV Noe

Unie otců

Vztahové a výchovné poradenství

WFWPI

YMCA Setkání

YMCA Živá rodina

YWAM

Život víry

 

K NTM se postupně připojila města Jablonec nad Nisou, Cheb, Třebíč, Sokolov, Tovačov, Karlovy Vary, Tišnov, Hronov, Mladá Boleslav, Náchod, Nové město pod Smrkem, Třinec, Zlín a Znojmo. Záštitu nad konáním Národního týdne manželství převzala i Stálé komise pro rodinu PSP ČR a iniciativu podpořila i Ekumenická rada církví a Česká evangelikální aliance.