Odkazy

Odkazy na křesťanské zdroje v oblasti socio-politických otázek

 

Najít správné informace ve chvíli, kdy je to potřeba, není v současné době internetu, zdá se, až takový problém. Přesto ale každý z nás čelí problému, jak se orientovat v záplavě informací, jejichž kvalitu nedokážeme na první pohled posoudit.

 

ČEA chce dlouhodobě přinášet kvalitní informace ze špičkových zdrojů, mozkových trustů, inspirativních iniciativ i osobností, které by kultivovaly naši představivost i horizonty. Evangelikální prostředí v ČR je stále relativně intelektuálně slabé a neobejde se bez širšího rozhledu evropského i světového, pokud nechce být provinční, vynalézat vynalezené a být skutečným přínosem za hranicemi naší země. Jedním z našich hlavních problémů je strach ze vzdělání a antiintelektualismus, který se nám může v dlouhodobém výhledu vymstít. I proto se vám budeme snažit zprostředkovat kontakty na významnější zdroje křesťanské reflexe současného světa a jeho směřování. Tentokrát zde budete moci nalézt odkazy na stránky věnované socio-politické angažovanosti.  

 

Obecné:

Bioetika:

Rodina:

Ekonomika a rozvoj:

Právní asociace a náboženská svoboda:

Elektronické zpravodajství:

Konference:

Víte-li o dalších kvalitních zdrojích informací a inspirace pro veřejnou angažovanost křesťanů, napište nám na info@ea.cz .