Politika a společnost

Otevřený dopis ČEA ministru školství
Ministerstvo školství předložilo počátkem července návrh, kterým chce odejmout církevním a soukromým školám neinvestiční dotace na provoz, a to již od příštího školního roku. Jedná se o návrh, který může být vážným zásah do rozpočtů těchto škol a může mít pro mnohé z nich likvidační důsledky. Neměl by proto vznikat narychlo za zavřenými dveřmi, naopak být vystaven vážně míněné veřejné debatě.
Odebírání dětí - mýty a skutečnost
Málokteré téma v poslední době rozbouřilo zájem křesťanů o věci veřejné jako oblast sociálně-právní ochrany dětí a tzv. juvenilní justice", odebírání dětí z rodin, strachu ze zásahu státu do rodin a podezření, že by se nový systém pěstounské péče mohl stát dobrým byznysem. Přesto ale o těchto otázkách existuje mnoho mýtů a nepravdivých informací, které často vodvádějí od skutečných problémů.
Debata - Rodina v ekonomických souvislostech
Institut Williama Wilberforce pořádá veřejnou debatu o rodinné politice. Diskutující se budou zabývat významem fungující rodiny pro sociální soudržnost a jejím ekonomickým přínosem pro společnost. Budou diskutovány různé možné formy rodinné politiky, a to v situaci, kdy se (snad) ujímá vlády středolevá koalice.
Tématem letošního Týdne manželství budou „Ohromné maličkosti“
Národní týden manželství s podtitulem „malé kroky k velkým vztahům“ přinese opět ve valentýnském týdnu od 10. do 16. února desítky akcí, setkání, kurzů a kreativních způsobů, jak tvořit jedinečná manželství, a bude příležitostí si připomenout, proč je manželství přes všechny problémy a zápasy stále něčím jedinečným.
Vznikl Institut Williama Wilberforce
V těchto dnech zahajuje svou činnost nová křesťanská organizace, která si klade za cíl podporovat pronikání biblicky motivovaných postojů a názorů do veřejného prostoru. Institut nese název podle Williama Wilberforce, významného britského politika 19. století. Tento poslanec britského parlamentu prožil osobní obrácení a celý svůj život zasvětil boji za zrušení otroctví, čehož po mnoha letech skutečně dosáhl. „Jeho příběh je nám vzorem v tom, jak může vytrvalá práce jednoho člověka motivovaného duchovním přesvědčením změnit celou společnost,“ uvedl tajemník České evangelikální aliance Jiří Unger.
Bible do škol
Síť křesťanských učitelů, zřízená Českou evangelikální aliancí a Křesťanskou akademií mladých, připravila u příležitosti výročí 400 let od vydání Bible Kralické speciální nabídku Bible do škol. Před 400 lety jsme byli mezi prvními národy na světě, které měly Bibli přeloženou z originálních jazyků do mateřštiny. Po celých 400 let byla zdrojem mravních zásad, moudrosti a pomohla i v záchraně českého jazyka.