Projekt Komenský 2020

/ 24.04.2020
Projekt Komenský 2020

Milí přátelé, bratři a sestry,

dá-li Bůh a provoz našeho světa se zase rozběhne, poběží dál i projekt Komenský 2020, který svým tématem Porady o nápravě věcí lidských udal tón letošnímu Aliančnímu týdnu modliteb.

Současné zastavení skýtá církvím a sborovým společenstvím možnost promyslet a naplánovat, jakým způsobem tohoto nástroje využít, až to bude možné. Na základě již realizovaných akcí jsme přesvědčeni, že projekt skýtá pro církve jedinečnou příležitost k oslovení veřejnosti. Komenského duchovní odkaz je skutečný klenot. Inspirujte se na webu komensky2020.cz.

V rámci projektu jsme vytvořili také množství videí, kterými můžete vyplnit nejen Váš volný čas, ale můžete je využít ke sdílení a inspiraci pro členy Vašich sborů v době karantény.

Speciálně Vás zveme ke shlédnutí reportáže České televize v Křesťanském magazínu a přednášky doc. Jan Hábla na téma: Lidskost není docela ztracena.

Reportáž ČT
Přednáška doc. Jana Hábla
 
Pro přehlednost zde shrnujeme možnosti zapojení pro Vaše společenství:
 
  1. Uskutečnit PROPRO, Projekt Proměny, v jedné ze sedmi “věcí lidských” ve Vaší obci. Realizace projektu se může stát vaší vhodnou pre-evangelizační aktivitou.
  2. Uskutečnit veřejné čtení To nejlepší z Komenského. Výbor citátů a manuál najdete zde.
  1. Uskutečnit výstavu Komenského Timeline. Výstavu a další materiály je možné objednat na webu.
  2. Uskutečnit výstavu Příběhů lidskosti.
  3. Pozvěte profesionálního lektora, který pro Vaše společenství/mládež uspořádá Interaktivní dílnu Komenský 2020 či Int. dílnu Projekt Proměny. Všechny lektory najdete zde. Další informace o lektorských programech na webu.
  4. Pro Vaše veřejné akce využijte nabídky našich partnerských projektů.
V případě dotazů neváhejte kontaktovat koordinátora Jana Rokosze (jrokosz@kam.cz)

Související články

Nenalezeny žádné záznamy.

 
  • M4
  • Národní týden manželství