Konference Křesťan za katedrou

ČEA / 12.02.2016

15. - 16. dubna 2016 se v Třinci uskuteční pátý ročník konference Křesťan za katedrou otevřený učitelům státních i církevních škol, dětem a rodičům, studentům pedagogických fakult a dalším zájemcům o křesťanské vzdělávání. Konference odpovídá na potřebu posilovat duchovní autoritu dětí i rodičů.

Impulsem pro vznik konferencí byla setkání ředitelů křesťanských škol v mezinárodní asociaci církevních škol. Odtud pramenila myšlena uspořádat obdobná setkání pro křesťanské učitele. Jeden z organizátorů Mgr. Petr Hermann, ředitel gymnázia BMA přibližuje záměr konference: „Cílem konference je aby se učitelé seznamovali vzájemně se svými projekty, inspirovali, vzdělávali a povzbuzovali.“ Pořadatelem konference je: Slezská církev evangelická augsburského vyznání (SCEAV), ve spolupráci s Církevní ZŠ a MŠ v Třinci, Gymnáziem BMA ve Frýdlantu nad Ostravicí a Sítí křesťanských učitelů. 

PhDr. Jan Hábl, Ph.D., (komeniolog, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem) hlavní řečník konference přednese téma: „I když se nikdo nedívá: Na charakteru záleží nejen ve výchově“. Hlas, který říká „měl bych“, provází člověka v každé roli a situaci – ať už jsem rodič, učitel, byznysmen, politik nebo prezident. Komenský, vznesl otázku: „Kterak učiniti, aby člověk nejen věděl, co je dobré, ale též chtěl dobré, a také činil dobré, a to i když se nikdo nedívá?“ Vědět, chtít, činit – poznání, vůle, jednání. Nejen na oko, nejen před lidmi, ale před sebou, i před Bohem – i když se nikdo nedívá, tj. být dobrý ze své podstaty. Je to možné? Je to reálné? Může s tím výchova něco udělat?

Konference bude obsahovat řadu workshopů. Závěr bude patřit v sobotu večer skupině Fusion. Registrace a bližší informace: kzk.sceav.cz a www.situcitelu.cz/?p=2121

V České republice proniká Evangelium do škol novým způsobem. Více než tři sta pedagogů sdružených v Síti křesťanských učitelů se setkává, modlí, zamýšlí nad možnostmi působení za katedrou i v prostředí mezi rodinou, křesťanským shromážděním a školou. Všechny základní a střední školy obdržely v roce 2015 sadu výukových programů série Duchovní dědictví a více než 10 % škol programy využilo. Žáci se dozvídají Evangelium a křesťanské hodnoty netradičním způsobem pomocí interaktivních dílen, pracovních listů, hudebních videoklipů, skupinových argumentací, komiksů atd. Více informací: www.situcitelu.cz/?p=1368.

Foto z konference Křesťan za katedrou 2015

Související články

Nenalezeny žádné záznamy.

 
  • M4
  • Národní týden manželství