Mission-Net Congress

ČEA / 27.10.2015

Před dvěma lety jsem byla pozvána na Mission-Net. Bohužel jsem nemohla kvůli nadcházejícím státním zkouškám jet, ovšem moc mne to zajímalo, a tak jsem sledovala každý živý přenos, který Mission-Net poskytuje, každé dopoledne a každý večer. 

Konference mám ráda, a tak jsem si živě dokázala představit atmosféru na Mission-Netu. Událost to byla hezká a inspirativní, musím ale říct, že nejvíce jsem si odnesla z věcí, které se ke mně dostaly díky Mission-Netu předtím nebo později - ale myslím, že obzvláště to je důkazem toho, že dobrý strom nese dobré ovoce.

Ze sledování konference samotné jsem si odnesla 3 věci. Jako první zmíním příběh, který mi připomněl sílu modlitby. Jednalo se o mladého muže, který přišel říct své svědectví o tom, jak se začal modlit, aby jej Bůh poslal na misii. Po třech měsících byl vyslán na misii do Afriky (na kterou původně neměl vůbec prostředky), a po jednom roce se stal vedoucím organizace. Říkal, že se jednoduše začal modlit a takto to dopadlo. Buďme jím všichni povzbuzeni. S tímto svědectvím byla spojená druhá myšlenka, kterou jsem si odnesla, a která mi připomíná, abych se snažila žít ve všem správně již teď, když žiji doma, v České republice. Byla vyslovena v kázání o misii: "Zapamatujte si, nic kouzelného se v letadle nestalo. Nejste jiným člověkem jen proto, že jste v nové zemi." Jako poslední se opět vrátím k modlitbě. Poslední věc, která ve mně zůstala, je výrok hlavní řečnice: "Někdy mám pocit, že studenti jsou víc upřímní ke mně, než k Bohu." Musela jsem tehdy přiznat, že toto byla pravda i pro mě - často jsem raději mluvila o svých problémech s ostatními lidmi, nežli je předkládala Bohu. 

Musím ale říct, že ještě více mne oslovily věci, se kterými jsem se setkala díky Mission-Netu. Jedná se o svědectví, které jsem si přečetla na jejich stránkách, pak o píseň zpívanou hlavním zpěvákem Mission-Netu a pak o osobní svědectví mé kamarádky. 

Svědectví na stránkách mluvilo o jedné ženě, která jela na Mission-Net v roce 2011 a Bůh díky tomu naplnil její touhu jet sloužit do Francie, kterou v sobě měla celý život. Pak také nečekaně zjistila, že muže, který jí do Francie na Mission-Netu pozval, jí Bůh vybral za manžela. Někomu toto může znít, jako klišé, nicméně, jak je vidět, i toto se vám může na Mission-Netu přihodit. Ale přesuňme se ke zmiňované písni. Píseň, která se mi líbila, byla zdarma ke stažení jako ochutnávka nového CD a stáhla jsem si ji krátce po konferenci, nicméně poslechla jsem si ji až o půl roku později. Jde o píseň "Drowning in the Shallow" od Andyho Flannagana. Pustila jsem si ji náhodou zrovna v době, kdy mi měla hodně co říct. Neskutečně mi pomohla při mém rozhodování, kam dál v životě, když jsem končila univerzitu a měla v hlavě i duši velký zmatek. Jako poslední v řadě, ovšem ne poslední svým významem, mne oslovil příběh mé kamarádky, která na Mission-Netu za žádnou cenu nechtěla do brožurky napsat, kam chce, aby ji Bůh vyslal. Nakonec to napsala - a nyní, před měsícem (v září 2015), odjela na 2 a půl roku učit děti do Peru, což bylo naplněním jejího přání. 

Abych byla upřímná, původně jsem z nápadu jet na Mission-Net moc nadšená nebyla, protože jsem nikam na misii neplánovala. Ovšem můj kamarád, který mne tam zval, ještě předtím zmínil, že nás chtějí naučit také to, jak jít misijně každý den v našich životech. A po sledování ranních i večerních setkání musím potvrdit, že je to pravda. Nicméně na konferenci je také možné potkat mnoho organizací a popovídat si o jejich činnosti - a tak zjistit, zda byste s nimi chtěli či nechtěli něco podniknout. Také na místě je možné vyzkoušet si, například jít evangelizovat do města a další zábavné věci, v té době ještě v bezpečí skupiny lidí s vámi.

Pokud tedy máte touhu šířit zvěst o Ježíši každou součástí svého života a chcete se dozvědět něco o tom, jak to můžete dělat lépe, nebo kam byste chtěli jet slovo života roznášet, neváhejte jet oslavit nový rok na Mission-Net - už tímto způsobem započatý rok je přece pozitivní věc, co myslíte?

Petra Bartlová

Související články


 
  • M4
  • Národní týden manželství