Debata - Je kriminalizace poptávky budoucností regulace prostituce? odložena na jiný termín

ČEA / 11.11.2015

Veřejná debata a konference „Je kriminalizace poptávky budoucností regulace prostituce?“ bohužel musela být z důvodu neúčasti některých politiků zrušena a zorganizujeme ji v náhradním termínu. Omlouváme se.

________________________________________________________________________________________________

Zveme Vás na veřejnou debatu a expertní setkání na téma „Je kriminalizace poptávky budoucností regulace prostituce?“.

V České republice dosud chybí legislativa, která by komplexně řešila otázku regulace prostituce. Regulace prostituce a sexuálního průmyslu však má ohromný vliv například na oblast potírání obchodování s lidmi, kde případy spojené s prostitucí nebo sexuální prací tvoří 80-90% případů. Dlouhodobě se řešení v různých evropských státech obrací buď směrem holandské legalizace prostituce jako živnosti nebo spíše ke švédskému modelu založeném na kriminalizaci poptávky. V Holandsku se ovšem chystá na nový návrh zákona regulujícího prostituci, který se překvapivě kloní spíše ke švédskému modelu. Proč tomu tak je a jaké z toho plynou důsledky i pro naše uvažování o možných řešeních? Jakým směrem by se měla vydat legislativa v ČR, aby vyřešila situaci v Praze a příhraničních oblastech a pomohla těm, kdo se v prostituci ocitli nedobrovolně nebo ji chtějí opustit?

Účast přislíbila holandská autorka a expertka na oblast prostituce a obchodování s lidmi Ms. Renate van der Zeei a zástupce švédské ambasády.

Kdy:    12. listopadu 2015, od 16:00, vstup zdarma
Kde:    Velkopřevorský palác, Velkopřevorské náměstí 4, 110 00 Praha 1
 

Související články

Nenalezeny žádné záznamy.

 
  • M4
  • Národní týden manželství