Andrew Funka - nový pracovník ČEA se představuje

ČEA / 17.09.2015

Dobrý den! Jmenuji se Andrew Funka a je mi ctí sloužit České evangelické alianci prostřednictvím nové spolupráce s Alongside Ministries International. Alongside Ministries usiluje o šíření evangelia v Evropě prostřednictvím sítě modlitby, partnerství a praktické pomoci. Mojí vášní je šíření evangelia tím, že bych po boku nových a již existujících církví podporoval jejich růst a rozvoj prostřednictvím spolupráce a Duchem svatým inspirované inovace. 

Narodil jsem se v roce 1972 v křesťanské rodině v USA. Můj otec byl pastor metodistické církve, takže snad není divu, že jsem také zjistil, že i mě Bůh vede do služby. Nejprve jsem sloužil jako vedoucí mládeže v metodistické církvi, než jsem v roce 2004 vykročil do mezi-kulturní misie s Alongside Ministries International.  

Svoji ženu Amy jsem poznal při studiích na univerzitě a v roce 1994 jsme se vzali. Společně jsme objevili dobrodružství mezi-kulturní služby prostřednictvím služby v letech 2005-2010 v projektu New Charge Development spolu s Church of Scotland v Aberdeenu ve Skotsku. 

V roce 2010 jsme se nakrátko vrátili do USA, takže jsem mohl získat magisterský titul v oboru světové misie a evangelizaci na Gordon-Conwell Theological Seminary. V roce 2013 jsme se přestěhovali do Prahy. Amy pomáhá v Christian International School of Prague rozvíjet služby doplňkového vzdělávání. Já jsem sloužil jako součást pastoračního týmu v Prague Christian Fellowship, mezinárodním společenství KS a nyní jsem vystoupil z této role, abych spolupracoval přímo s českými církvemi a organizacemi. Jsme a i nadále chceme být součástí PCF a vychutnávat si jejich podporu zatímco se připravujeme na vstup do českého sboru, zejména protože se snažíme rozvíjet naše české jazykové schopnosti! Jsem také zapojený v Komenského institutu a jsem poctěn, že jim mohu pomoci s jejich službou studentům doktorského studia. 

Amy a já považujeme za radost a čest žít v České republice. Máme rádi pěší turistiku, táboření a poznávání nových míst. Mě baví historie (zejména středověké dějiny), hudba (hraji na kytaru) a mám rád všechny druhy jídla.

Těším se na přispívání k práci České evangelikální aliance a děkuji Vám za příležitost být její součástí.

 
  • M4
  • Národní týden manželství